Aktualizacja z 10 grudnia, 2020 r.: Aktualności dotyczące upowszechniania wyników egzaminów, pakietów recertyfikacyjnych i certyfikatów IBCLC

Doceniamy Państwa zaangażowanie w proces certyfikacji IBCLC i rozumiemy, że weryfikacja tego certyfikatu jest ważna dla Państwa, Państwa pracodawcy i zainteresowanych stron.

Podobnie jak wiele innych zagadnień w tym roku, rozpowszechnianie wyników egzaminów IBCLC i recertyfikacja za pośrednictwem punktów CERP będzie wyglądać nieco inaczej niż w latach ubiegłych. IBLCE będzie miało do dyspozycji nowe rozwiązania umożliwiające sprawdzenie wyników egzaminu lub weryfikację statusu certyfikacji i recertyfikacji.

IBLCE analizuje obecnie opcje certyfikacji, która będzie dostępna w 2021 roku. IBLCE nie zapewni w tym roku dowodów osobistych.

Jednak, nie będziecie musieli Państwo czekać do 2021 roku, żeby sprawdzić status swoich kwalifikacji. Oto, czego kandydaci do certyfikacji i recertyfikacji IBCLC 2020 mogą oczekiwać w najbliższych miesiącach:

  • Kandydatom, którzy przystąpili do egzaminu we wrześniu 2020 r., wyniki będą udostępniane online do końca bieżącego roku, zgodnie z regularnym harmonogramem IBLCE. W tym roku wyniki nie zostaną przesłane pocztą. Otrzymacie Państwo wiadomość e-mail z instrukcją dostępu do wyników online, a także szczegóły dotyczące wszystkich dostępnych w tym czasie opcji weryfikacji certyfikacji.
  • W przypadku recertyfikacji za pomocą punktów CERP istnieje już kilka opcji potwierdzenia statusu recertyfikacji, ponieważ pakiety te nie będą wysyłane pocztą w tym roku:
    • Instrukcje dotyczące sprawdzania, czy recertyfikacja przebiegł pomyślnie, można znaleźć w internetowym systemie zarządzania kwalifikacjami IBLCE tutaj.
    • W razie potrzeby, można złożyć wniosek o formalną weryfikację certyfikacji za pośrednictwem oddziału IBLCE obsługującego Państwa region. Prosimy o przesłanie formularza wniosku o weryfikację certyfikacji nie później niż 18 grudnia 2020 r., aby umożliwić rozpatrzenie wniosku w terminie do 31 grudnia 2020 r.
    • W tym roku otrzymacie Państwo również wiadomość e-mail potwierdzającą Państwa status.

Ponadto przewidujemy, że Rejestr publiczny zostanie zaktualizowany do 31 stycznia 2021 r.

Zachęcamy do rozpoczęcia rozmowy z pracodawcą na temat tego nowego rozwiązania i jego wpływu na weryfikację certyfikacji i recertyfikacji IBCLC.

W przypadku pytań prosimy o kontakt. Nasz zespół obsługi klienta bardzo docenia Państwa cierpliwość, ponieważ w krótkim czasie pracujemy nad obsługą tysięcy zapytań z całego świata.

Jeszcze raz dziękujemy za cierpliwość i zrozumienie podczas wdrażania tego nowego systemu cyfrowego oraz za wsparcie, jakiego udzielacie rodzinom karmiącym piersią w tym trudnym czasie.

← Powrót do Centrum zasobów COVID-19