Aktualizacja z dnia 15 lipca 2021 r.: IBLCE rozpoczyna wysyłanie wiadomości e-mail z upoważnieniem do egzaminu we wrześniu 2021 r.

(Update as of July 15, 2021: IBLCE Begins Sending September 2021 Examination Authorisation Emails — Polish)

IBLCE rozpoczął wysyłanie e-maili z upoważnieniami do egzaminów do kandydatów z września 2021 r. i będzie nadal wysyłać upoważnienia przez cały lipiec i sierpień, dopóki nie otrzymają ich wszyscy zatwierdzeni kandydaci.  

E-mail autoryzacyjny zawiera ważne informacje potrzebne do zaplanowania badania. Nie próbuj umawiać się na wizytę egzaminacyjną przed otrzymaniem tej wiadomości, ponieważ dostawca testów nie będzie mógł zaplanować wizyty bez tych informacji.  

Pamiętaj, że możesz sprawdzić Panel kandydatów do egzaminów IBCLC we wrześniu 2021, aby uzyskać aktualne informacje o postępach w planowaniu egzaminów i ważnych terminach.

Możesz przystąpić do egzaminu IBCLC z września 2021 r., udając się do centrum testowego lub poprzez zdalne monitorowanie na żywo w języku angielskim (ponieważ jest to jedyny język oferowany obecnie przez zewnętrznego dostawcę testów) ze swojego domu. Masz również dostępne inne opcje finansowe. Prosimy o uważne zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz na stronie internetowej IBLCE, aby móc podjąć najwłaściwszą dla siebie decyzję w swoich wyjątkowych okolicznościach.

Centra testowe

Masz możliwość przystąpienia do egzaminu w ośrodku egzaminacyjnym, gdzie ośrodek egzaminacyjny dostarcza sprzęt do egzaminu. Jednak ze względu na płynność i różne lokalne warunki i ograniczenia, w niektórych obszarach siedzenie może być nieco trudne. Jeśli masz trudności z zaplanowaniem, zachęcamy do regularnego sprawdzania, ponieważ dostępne terminy mogą ulec zmianie.  Dziękujemy za cierpliwość, ponieważ nadal poruszamy się w tych nietypowych okolicznościach.

W przypadku obszarów regionalnych lub geograficznych, w których nie ma ośrodka egzaminacyjnego lub ograniczonej pojemności ośrodka egzaminacyjnego, w zależności od liczby kandydatów IBCLC, IBLCE pracuje nad ułatwieniem dodatkowych lokalizacji zarządzania testami, znanych jako „witryny wyskakujące”. Możesz dowiedzieć się więcej o tych witrynach i sprawdzić postęp żądanych witryn wyskakujących tutaj.

Aby dowiedzieć się więcej o centrum egzaminacyjnym, zapoznaj się z informacjami na temat podejścia do egzaminu w centrum egzaminacyjnym na IBLCE stronie internetowej oraz na stronie Prometric.

Zdalne monitorowanie na żywo (LRP)

W świetle utrzymujących się problemów związanych z COVID-19, IBLCE oferuje również LRP w języku angielskim (ponieważ jest to jedyny język oferowany obecnie przez zewnętrznego dostawcę testów) ponownie we wrześniu 2021 r., aby zapewnić, tam gdzie to możliwe, większe możliwości. Pamiętaj jednak, że istnieją kilka rzeczy do rozważenia przy ustalaniu, czy ta metoda jest dla Ciebie odpowiednia.

Aby dowiedzieć się więcej, jeśli ta opcja może być dla Ciebie odpowiednia, zapoznaj się z informacjami o LRP na stronie IBLCE  oraz w  witrynie Prometric i wypełnij sprawdzenie gotowości systemu na komputerze, którego używałbyś do testowania przez LRP.

Inne dostępne opcje

IBLCE rozumie, że jest to płynne środowisko i opracowało zasady, które pozwalają podejmować właściwe decyzje w Twojej sytuacji osobistej.

Jeśli zdanie egzaminu IBCLC nie jest dla Ciebie możliwe we wrześniu, istnieją opcje zarówno dla kandydatów recertyfikujących, jak i początkowych, aby odroczyć przyszłe okno administracyjne egzaminu lub wycofać się w celu uzyskania pełnego lub częściowego zwrotu pieniędzy. Znajdź opcje finansowe tutaj.

Termin żądania częściowego lub pełnego zwrotu kosztów w przypadku udokumentowanych nadzwyczajnych okoliczności upływa 1 września 2021 r.

Jeśli masz pytania dotyczące konkretnej sytuacji, skontaktuj się z lokalizacją IBLCE, która Ci służy.

← Powrót do Centrum zasobów COVID-19